link
Redakcja Rejestr zmian Instrukcja obsługi BIP Statystyki
Ilość odwiedzin: 2408973
Aktualności
drukuj

2023-05-11 08:32:33

Informacja o sprzedaży końcowej węgla w Inowrocławiu


Informacja o sprzedaży końcowej węgla w Inowrocławiu

 

Uprzejmie informujemy, że Miasto Inowrocław, zgodnie ze znowelizowanymi przepisami, przystąpiło do tzw. sprzedaży końcowej węgla w cenie preferencyjnej 2 000 zł brutto za tonę.

Od 2 maja 2023 r. mieszkańcy Inowrocławia, jak również osoby spoza miasta, mają możliwość zakupu węgla bez limitu.

Wprowadzone zmiany oznaczają również, że każdy zainteresowany może nabyć węgiel bez względu na wcześniej złożony wniosek oraz ilość wcześniej zakupionego surowca.

Warunkiem zakupu węgla w sprzedaży końcowej jest złożenie odpowiedniego, nowego wniosku. Dotychczas złożone wnioski, zgodnie z decyzją ustawodawcy, nie będą rozpatrywane w ramach sprzedaży końcowej. Nowy wniosek o zakup preferencyjny – końcowy węgla dostępny jest do pobrania w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli w Urzędzie Miasta Inowrocławia oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ratusza www.bip.inowroclaw.pl

Przypominamy jednocześnie, że osoby uprawnione, niebędące mieszkańcami Inowrocławia, chcące zakupić węgiel od Miasta, muszą do wniosku dołączyć zaświadczenie potwierdzające przyznanie dodatku węglowego wystawione przez wójta, burmistrza albo prezydenta miasta, zgodnie z miejscem zamieszkania.

W dalszym ciągu wpłaty za węgiel będą przyjmowane w kasie Urzędu gotówką lub przelewem na rachunek bankowy nr 58 1020 1462 0000 7102 0408 4703.

Sprzedażą i dystrybucją węgla w imieniu Miasta Inowrocławia niezmiennie zajmuje się skład węgla KOLMET s.c. z siedzibą w Kruszy Zamkowej 13, który za 20 zł brutto dostarcza węgiel mieszkańcom Inowrocławia, natomiast osoby z sąsiednich gmin koszty transportu ustalać będą indywidualnie ze składem węgla.

Jakość węgla gwarantowana jest certyfikatami dostępnymi na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Inowrocławia. Dotychczas na 780 transakcji sprzedaży i 1004 tony sprzedanego węgla wpłynęły 2 reklamacje dotyczące łącznie 3 ton węgla, które po badaniach laboratoryjnych  uznano za bezzasadne.

Szczegółowa procedura postępowania przy preferencyjnym – końcowym zakupie węgla, dostępna jest w Biuletynu Informacji Publicznej w zakładce pn. „Zakup preferencyjny węgla”.

Załączniki

Typ Nazwa Komentarz Data Dodał
załącznik Wniosek o preferency...ocx 2023-05-11 08:32:44 Templin Sebastian

Informacje o artykule

Autor:
Zredagował(a): Sebastian Templin
Data powstania: 11.05.2023 08:32
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 84341

Artykuły archiwalne

Lp. Tytuł Data modyfikacji Zredagował