link
Redakcja Rejestr zmian Instrukcja obsługi BIP Statystyki
Ilość odwiedzin: 2409004
Aktualności
drukuj

2024-03-15 10:54:48

Informacja


Fundacja Ekspert – Kujawy z Inowrocławia na terenie powiatu inowrocławskiego w obszarze 9 gmin tj.: gmina miejsca – Miasto Inowrocław, gmina wiejsko – miejska Gmina Gniewkowo, Gmina Janikowo, Gmina Kruszwica i Gmina Pakość, gminy wiejskie – Gmina Dąbrowa Biskupia, Gmina Inowrocław, Gmina Rojewo i Gmina Złotniki Kujawskie realizuje w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ze środków Funduszu Solidarnościowego projekt pt.: „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Organizacji Pozarządowych – edycja 2024 r.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych, świadczonych w interesie ogólnym, poprzez zapewnienie świadczenia usług asystenci osobistej 20 osobom fizycznym zamieszkującym w rozumieniu KC na terenie powiatu inowrocławskiego, w województwie kujawsko-pomorskim, w szczególności osobom zagrożonym ubóstwem lub wykluczeniem społecznym posiadającym niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym, znacznym oraz w stopniu umiarkowanym, znacznym z niepełnosprawnością sprzężoną w okresie od 01.01.2024 r. do 31.12.2024 r.

Cel projektu doprowadzi do zwiększenia dostępności społeczeństwa do usług asystenci osobistej, która jest dużym wsparciem przy świadczeniu usług opiekuńczych. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez udzielenie łącznie 13 680 godzin usług asystencki osobistej w dni powszednie, soboty, niedziele i święta 20 mieszkańcom powiatu inowrocławskiego województwa kujawsko-pomorskiego.

Celem usług asystencji osobistej jest zwiększenie szans osób z niepełnosprawnościami na prowadzenie bardziej niezależnego/samodzielnego i aktywnego życia w ich środowisku, zwiększenia możliwości zaspokajania ich potrzeb oraz włączenia w życie społeczne.

 

 

 

Informacje o artykule

Autor:
Zredagował(a): Sebastian Templin
Data powstania: 15.03.2024 10:54
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 26530

Artykuły archiwalne

Lp. Tytuł Data modyfikacji Zredagował